Шахрайство в Інтернеті – як їх розпізнати та уникнути?

By Andjela | Jun 30 2022

Як ви, можливо, знаєте, Інтернет схожий на меч з двома кінцями. З одного боку, це відкрило можливості для спілкування та розваг. Ми б сказали, що найбільшою перевагою є те, що тепер ви можете заробляти гроші вдома. Або майже в будь -якому місці, де є підключення до Інтернету. Але з іншого боку, шахрайство в Інтернеті-реальна загроза. Завжди важливо знати, як їх розпізнати і уникати.

Інтернет -шахрайство існує з перших днів Інтернету. Як і все інше, з роками вони стали тільки кращими. Навіть тих, хто працює в Інтернеті і більшість часу перебуває за комп’ютером, можна обдурити. Ось чому вам доведеться поінформувати себе про проблему. Зрештою, ви не хочете стати жертвою шахрайства.

У цьому короткому посібнику ми розглянемо шахрайство в Інтернеті. Ми побачимо, як вони працюють і як їх можна розпізнати. Ми також розглянемо деякі приклади та побачимо, як вони працюють на практиці.

Кінцева мета тут-ваша безпека. Захист вашої особистої інформації та ваших активів є тут пріоритетом. Якщо ви вирішите заробляти гроші в Інтернеті за допомогою платних опитувань або відкриваючи бізнес з дропшиппінгу, вам слід бути дуже обережним.

Визнання шахрайства в Інтернеті

Як уже згадувалося, ці афери стають все краще і краще. Іноді їх важко помітити. Однак є деякі речі, які роблять їх очевидними:

  • Коли ви натискаєте на посилання, ваш браузер повідомляє вам, що ваше з’єднання небезпечне. Це величезний червоний прапор.
  • Завжди перевіряйте значок “блокування” у браузері. Якщо веб-сайт безпечний, він матиме “https” на початку посилання. Також буде значок “блокування”.
  • Не довіряйте веб-сайтам, які постійно випускають спливаючі вікна. І якщо веб-сайт є надійним і він з’являється, не натискайте нічого у спливаючому вікні.
  • Веб-сайт виглядає занадто “кричущим”.
  • На веб-сайті є шалені пропозиції, як -от “нічого не робити і заробляти гроші, просто подавши заявку тут”.
  • Пропозиція включає шалену суму грошей. Приклад: “Заробляйте 10000 доларів на тиждень, сидячи вдома”.
  • Електронний лист від невідомого відправника пропонує вам гроші.
  • Веб-сайт пропонує вам розмістити дані для входу в соціальні мережі для випадкового тривіального сервісу.
  • Назва посилання виглядає як відомий веб-сайт, але це не так.

Звичайно, це лише деякі приклади та червоні прапори. Одним словом, ніколи не довіряйте дивним веб-сайтам та електронним листам від невідомих людей. Але для того, щоб краще зрозуміти цю тему, ми розглянемо деякі приклади.

Приклади шахрайства в Інтернеті

Фішинг

Так званий “фішинг”-один з найдавніших трюків у книзі. Це слово є навмисною помилкою написання “риболовлі”. Хтось попросить вас ввести дані для входу для своєї електронної пошти чи соціальних мереж. Найпоширеніший спосіб розповсюдження фішинг -шахрайства – електронною поштою.

Електронний лист зазвичай надходить від знайомої вам особи. Він містить посилання, і якщо ви натиснете на нього, ви потрапите в небезпечне місце. Ця веб -сторінка може запитувати дані для входу в Gmail, соціальні медіа чи інші послуги. І все це буде виглядати досить переконливо.

Навіть якщо електронний лист від відомої людини, ніколи не натискайте нічого, якщо це виглядає підозрілим. Ця особа потрапила на шахрайство та зламала її електронну пошту. Тепер викрадачі надсилають ту саму електронну пошту зі своєї адреси. Крім електронних листів, фішинг -афери поширюються через соціальні мережі та платформи для обміну повідомленнями.

Одне з поширених фішингових повідомлень включає “Гей, подивіться на це ваше фото”. Але коли ви натискаєте на посилання, ви потрапляєте в кролячу нору. Зрештою, він запитає ваші облікові дані для входу в соціальні мережі.

Фішинг також може проявлятися у багатьох різних формах. Завжди будьте обережні під час входу в будь -яку службу. Подивіться на посилання. Іноді це може виглядати однаково, але це не так. Наприклад, вони можуть використовувати інший домен або літери “rn” замість “m”.

Афера з електронною поштою “Нігерійський принц”

Афера так званого “нігерійського принца” також є однією з класичних. Насправді він став популярним після того, як багато людей висміяли його. Але, незважаючи на те, що на перший погляд наївний, трюк все -таки працює.

Свою назву шахрайство отримало за зміст електронного листа, який зазвичай надходить. Звісно, ​​є й інші варіації. Але на ньому часто фігурувала особа, яка представляється як «нігерійський принц».

Ця людина каже, що ви якимось чином є спадкоємцем величезного багатства. Або вони роблять, здавалося б, непереборну пропозицію і просять вас допомогти їм. Вони або попросять вас надіслати їм фотографію паспорта або просто надіслати їм гроші. Натомість вони розберуться з усіма юридичними речами, і ти станеш мільйонером.

Алгоритм Google легко сприймає це як шахрайство. Тим не менш, здається, що метод все ще працює, оскільки ці листи є звичайним явищем.

Це здається смішним, але є справжня людина, яка відповідає на ці листи. Це робить його більш справжнім, і тому люди на нього впадають.

Афери “Робота з дому” та веб-сайти, які пропонують легкі гроші

Якщо ви часто буваєте у Facebook, то бачили ці коментарі. Вони також присутні на багатьох блогах та новинних веб -сайтах. Навіть незрозумілий веб-сайт має такі.

По суті, ви побачите справжній профіль, і вони опублікують коментар із посиланням. У коментарі зазвичай йдеться про те, як можна заробити багато грошей, працюючи вдома. Сума зазвичай смішно висока, часто перевищує 10000 доларів на тиждень.

Також до коментарів додано посилання. Але він додав пробіли, які вам доведеться видалити перед введенням адреси. Якщо ви все -таки перейдете на цей веб-сайт, ви побачите «відгуки» користувачів про те, як служба змінила їхнє життя. Ви зможете подати заявку, але спочатку вам доведеться заплатити певну суму за “передбачувані навчальні матеріали”.

Суть тут-не копіювати та вставляти ненадійні посилання у свій браузер. Натискайте лише на законні речі.

Шахрайство з покупками

Афери з покупками досить прості. Ідея полягає в тому, щоб люди платили за продукт, який ніколи не доходить до клієнта. Якщо ви знайдете невеликий незалежний інтернет-магазин, будьте обережні.

Такі пропозиції зазвичай надходять електронною поштою або через соціальні мережі. Але ви також можете викопати ці веб -сайти за допомогою пошуку Google. У більшості випадків вони пропонують розкішні речі за смішно низькою ціною. А коли ви збираєтесь придбати продукт, посилання переходить на сторонній веб -сайт електронної комерції.

Вони вимагатимуть оплати, зазвичай це дані дебетової картки. Тут все стає складніше. Якщо ви передасте дані своєї картки в магазин шахраїв, вони потенційно можуть викрасти всі ваші гроші.

Шахрайство з криптовалютою

Ми всі знаємо, наскільки вигідною може бути торгівля криптовалютою. І коли є потенційний прибуток, бувають афери. Найбільш поширені шахрайства з початковими пропозиціями монет або ICO. Технічно з вашими інвестиціями ви отримуєте частку в компанії. І ви також отримуєте жетони або монети.

Деякий час ви можете отримати певний прибуток. Але ці шахраї будуть тримати більшість монет і диктувати ціну. Одним словом, ви інвестуєте і програєте.

Були компанії, які поєднували крипто з схемами Ponzi. Найвідоміший з них-BitConnect.

Якщо ви не навчені криптовалютам, не торгуйте жодним днем. Ви можете заощадити в біткойнах або інших відомих валютах. Але тримайтеся подалі від усього іншого, якщо ви не знаєте, що робите.

Фальшиве антивірусне та шкідливе програмне забезпечення

Цей досить поширений. Якщо ви часто користуєтесь Інтернетом, ви неодмінно бачили це. Ви натискаєте на посилання і бачите цей дивний веб-сайт. Він повідомить вам, що ваш телефон або комп’ютер заражені або знаходяться під загрозою.

Тому ви завантажуєте цю програму та встановлюєте її. Але замість того, щоб бути додатком проти шкідливого програмного забезпечення, це насправді маскування шкідливого програмного забезпечення. Якщо ви отримаєте доступ до нього зі свого смартфона, ви навіть ризикуєте отримати додаткові витрати на телефонний рахунок.

Цей тип шахрайства зазвичай спрямований на менш досвідчених користувачів Інтернету. Найпоширенішою цільовою групою є так зване покоління “бумерів”. Якщо веб-сайт виглядає дивно і пропонує прискорити роботу вашого пристрою, просто йдіть. Те ж саме стосується і підроблених повідомлень про те, що ваш комп’ютер заражений.

Шахрайство з романами та побаченнями

Шахрайство на знайомства настільки поширене. Крім веб-сайтів для дорослих, вони навіть присутні в соціальних мережах. Випадковий профіль привабливої ​​жінки в Instagram може стежити за вами. Вони навіть можуть надіслати повідомлення. Але якщо ви поглибитесь глибше, то зрозумієте, що їх фотографії-це стокові фотографії. Крім того, їхні послідовники в основному підроблені, отримані від “кліків ферм”.

Якщо вони зв’яжуться з вами, вони попросять перейти за посиланням або допомогти їм. Як би там не було, ніколи не вір їм.

Якщо ви не впевнені, просто не натискайте на нього

Більшість цих шахрайств покладаються на вашу цікавість. Але хоча щось здається таким привабливим, це не означає, що вам слід натиснути на нього. Коли ви відчуваєте, що щось не так, просто не йдіть далі. І якщо ви не впевнені, ви завжди можете попросити чиєїсь думки.